intranet

    

Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

ZDO Pracownia RTG Tomografia Komputerowa Pracownia USG Cennik

 

Pracownia dysponuje nowoczesnym aparatem USG VOLUSON 730pro wyposażonym w opcje Dopplera, Dopplera mocy, opcje badania w skrzyżowanych ultradźwiękach i obrazowanie harmoniczne. Wykonujemy badania USG we wszystkich obszarach anatomicznych, tj. narządów szyi – tarczycy, ślinianek, narządów jamy brzusznej, tkanek powierzchniowych oraz badania ultrasonograficzne naczyń metodą Dopplera w oparciu o zastosowanie nowoczesnej technologii rekonstrukcji obrazu z unikalnie dużą głębokością efektywnej penetracji wiązki ultradźwiękowej.

Rejestracja do Pracowni odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 pod numerem telefonu (58) 699 – 84 - 03 lub osobiście, pracownia wykonuje badania odpłatne bez potrzeby okazywania skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty.

 

W Pracowni USG wykonuje się badania ultrasonograficzne

- tarczycy, ślinianek

- innych narządów i tkanek powierzchniowych

- jamy brzusznej

- badania dopplerowskie żył i tętnic kończyn

- badania dopplerowskie tętnic szyjnych i kręgowych

- badania dopplerowskie tętnic nerkowych

- badania dopplerowskie układu wrotnego

- badania dopplerowskie przetok dializacyjnych

Jak się przygotować do badania

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania jedynie na usg jamy brzusznej pacjenci proszeni są o pozostawanie na czczo 6 godzin przed badaniem (bez jedzenia, picia, żucia gumy itp.). Do badania pęcherza moczowego oraz narządów miednicy mniejszej tzn. prostaty u mężczyzn i narządów rodnych u kobiet konieczne jest zgłoszenie się na badanie z pełnym pęcherzem.

 

 

Tylko w razie trudności z uzyskaniem wypełnienia pęcherza moczowego na czas badania (np. w czasie upałów, przy trudnościach z utrzymaniem i oddawaniem moczu), można wspomóc się wypiciem 2 – 4 szklanek przegotowanej wody ok. 3 godziny przed badaniem. Wypijanie wody tuż przed badaniem nie powoduje wypełnienia pęcherza moczowego, za to z powodu połykanego powietrza utrudnia ocenę pozostałych narządów jamy brzusznej.